جمعه ۷ فروردين ۱۳۹۴  برای اطلاع از برنامه ها و مهمترین اخبار مجمع مطالبه مردمی، عدد 9 را به شماره 30007650004223 پیامک کنید.  Friday 27 March 2015  


   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 جستجو 

 

 

 عضويت در خبرنامه 

  
 

خروجی های مطلب 

 آمارها 

کاربران بر خط: 17
امروز: 9123111
ديروز: 5802
مجموع: 14204113
مطالب ثبت شده: 6545
 

 
     اخبار جنبش:  
 
 
بیانیه مشترک تشکل های دانشجویی و طلاب عدالتخواه در مورد زمین خواری سیرجان
 
کد مطلب: 2575
تاريخ: پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
منبع: سکوت تامل برانگیز رسانه ها و خیرگزاریها در خصوص پرونده زمین خواری سیرجان و
درجه: مهم

يادداشت: طلبه سيرجاني ، فساد مفسدان و زمين خواري زالو صفتان را بر نتابيده است و در راه احقاق حق مردم مي خروشد و افشا گري مي کند . اما با عرض تاسف و البته صد تاسف که...
   
 
 
 
  این بیانیه که دیروز ظهر به وسیله تشکل های دانشجویی و طلاب منتشر شد ، و به خبرگزاری ها و روزنامه های سراسری و محلی ارسال گردید. با سکوت شدید رسانه ها و خبرگزاری ها مواجه شد و تا کنون به وسیله آن ها سانسور شد و پس از پیگیری در خصوص عدم انعکاس ، با جوابهایی مانند قرار است کار بشود، ما می خواهیم منتشر کنیم اما...، ندیدیم و برای ما نفرستادید و... مواجه شده است...


اما بیانیه مشترک تشکل های دانشجویی و طلاب عدالتخواه در مورد زمین خواری سیرجان و محکومیت حجت الاسلام جهانشاهی، طلبه انقلابی و معترض به پرونده زمین خواری:


« ... و ما اخذ الله علي العلماء ان لا يقارّوا علي کظّه ظالم و لا سغب مظلوم ... »

( و خداوند از علما عهد گرفته است که در مقابل سيري ظالمان و گرسنه ماندن مظلومان قرار و سکون نداشته باشند و ساکت ننشينند . )

بر اساس منويات حضرت امام خميني (ره) و دغدغه اصلي مقام معظم رهبري مبني بر مطالبه عدالت و نشاندن مفسدان و فاسدان اقتصادي بر سر جايشان است ، که در صدر اقشار مختلف مردم ، دانشجو و طلبه سنگيني اين وظيفه را در درجه اول بر روي دوش خود احساس مي کنند .

با توجه به اين رسالت ديني ، اعتقادي ، تاريخي ، انقلابي ، اجتماعي و ملي است که طلبه سيرجاني ، فساد مفسدان و زمين خواري زالو صفتان را بر نتابيده است و در راه احقاق حق مردم مي خروشد و افشا گري مي کند . اما با عرض تاسف و البته صد تاسف که توسط بعضي نهادهاي امنيتي و انتظامي با وي برخورد شده و به تمام اسناد و مدارک موجود در اين زمينه بي توجهي کرده و اين طلبه با حکم دادگاه ويژه روحانيت به تحمل مجازات محکوم مي شود .

از اين روست که چند نکته را به دستگاه قضايي کشور، دادگاه ويژه روحانيت، مسئولين نهادهاي امنيتي و انتظامي گوشزد مي کنيم:

1- مقوله ي پرونده هاي زمين خواري که امروزه در کشور شهره ي عام و خاص است و پرونده ي زمين خواري سير جان نيز نمونه ي کوچکي از آن مي باشد در دستگاه قضائي درانزوا به سر مي برد و نهادهاي امنيتي و اطلاعاتي که وظيفه ي اصليشان کمک به دستگاه قضايي و اجرايي براي پيگيري اين پرونده ها و بعضا غير پرونده ها است کارويژه هاي مهم تري يافته اند . حتي به تاکيدات صريح مقام معظم رهبري در اين زمينه از جمله اين که «منابع طبيعي را با سفارش و رفاقت در اختيار اشخاص و گروه ها و مسئولين عمامه اي و غير عمامه اي و نهادهاي انقلابي و ... قرار داده اند» (ديدار با هيئت دولت) توجه نکرده اند .

2- حکم سه ماه و يک روزه زندان براي يک طلبه يک لاقباي متعهد و دلسوز و انقلابي و يک امام جماعت مسجد در مدت کوتاهي صادر مي شود و دادگاه تجديد نظر نيز حکم دادگاه بدوي را تاييد مي کند ، اين در حالي است که پرونده هاي عادي در دستگاه قضايي اين مملکت حداقل چند ماه در انتظار رسيدگي و بررسي به سر مي برد ، در مورد مفاسد کلان و پرونده هاي ميلياردي که هنوز و پس ازالزام سه قوه به وسيله مقام معظم رهبري براي مبارزه با مفاسد اقتصادي، بعد از پنج سال براي بررسي و برخورد با آن ها در حال خاک خوردن مي باشند و اين سرعت عمل دادگاه در صدور راي بسي مايه شگفتي است .

3- مگر نه اين است که فلسفه تشکيل دادگاه ويژه روحانيت برخورد با روحاني نمايان فاسد بوده است . حال که يک روحاني از روي غيرت ديني و عمل به پيمان خداوند از علما براي مقابله با بي عدالتي هاي زمانه ، هويت روحاني خود را به ميدان مبارزه با سيري روزافزون ظالمان و گرسنگي دم افزاي مظلومان آورده است چگونه به پاي ميز محاکمه کشيده مي شود و حکمي براي او صادر مي شود که نتيجه آن سکوت و خود سانسوري ديگر آگاهان دلسوز و دردمند در مقابل مفاسد خواهد بود .

4- بعضي از دستگاه ها ادعا کرده اند که اطلاعات در مورد اين پرونده ناقص است ، اما بايد گفت که نفس افشا گري و بيدارگري و سر تسليم فرود نياوردن در برابر ظلم ها وستم ها و خيانت ها ، مهم و با ارزش است و بديهي است که اطلاعات و اخبار مردمي صد در صد مستند و کامل نيستند و مدارک قانوني در اختيار نهاد هاي اطلاعاتي و قضايي قرار دارد و آن ها بايد در مورد اين پرونده ها به صورت صريح و شفاف سخن بگويند.

اکنون هشدار ما طلاب علوم ديني و دانشجويان به دستگاه قضايي اين است که اين جور اقدامات با روح تعاليم متعالي مکتب اسلام سازگار نيست ، آن جا که پيامبر اعظم (ص) مي فرمايند : « کيف يقدس الله قوما ، لا يوخذ لضعيفهم من شديدهم ؟ » ( چگونه جامعه اي نزد خداوند قداست دارد ، که حق ناتوان آن جامعه از قدرتداران گرفته نمي شود ؟ ) و اين برخوردها آسيب هايي را بر پيکره آن چه بنابر نظر رهبري جنبش مطالبه عدالت است وارد مي آورد و به مسئولين قضايي و انتظامي و امنيتي آسيب هاي متعاقب اين قبيل برخوردها را متذکر مي شويم . ضمنا از رئيس محترم قوه قضائيه ، حضرت آيت الله سيد محمود هاشمي شاهرودي مي خواهيم - با توجه به اين که نقض حکم دادگاه ويژه روحانيت بر اساس ماده 2 قانون اختيارات رئيس قوه قضائيه فقط در اختيار رئيس قوه مي باشد ،- ايشان شخصا در مورد اين پرونده تحقيق و بررسي نمايند و نتيجه را اعلام نمايند ، که اين برخوردها با فحواي انتظارات رهبري از بدنه دانشجويي و طلاب کشور در تضاد آشکار است چرا که ايشان در فرصت هاي مختلف و مکرر زبان انتقادي تلخ طلبکارانه را از ويژگي هاي جنبش دانشجويي بر شمرده اند .

ضمنا بعضي از دست هاي فرصت طلب پشت پرده و ضد انقلابيون انقلابي نما و منافق صفت مطمئن باشند که نمي توانند با برچسب زدن ها و تهمت هاي ناروا به خيال خام خود جريانات اصيل و مردمي و انقلابي که در صدد مرزباني از ارزش هاي انقلاب ناب هستند را از پيگيري مطالبات خود منحرف و منصرف نمايند.

والعاقبه للمتقين

17/11/85

بسيج دانشجويي دانشکده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران

بسيج دانشجويي دانشکده داروسازي دانشگاه تهران

بسيج مدرسه علميه معصوميه قم

تشکل دانشجويي ولي نعمتان دانشگاه امام صادق (ع)

مجمع دانشجويان حزب الله دانشگاه علم و صنعت

تشکل دانشجويي آرمان دانشگاه صنعتي اصفهان

انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه آزاد مراغه

 
     

 
 
      ديدگاهها:  
 

پست الکترونيک:حروف عکس را با رعایت بزرگ و کوچکی حروف تایپ کنید

 

بازگشت


Send mail to info@motalebe.ir with questions or comments about this web site.
Copyright © 2015 motalebe.ir