جمعه ۷ فروردين ۱۳۹۴  برای اطلاع از برنامه ها و مهمترین اخبار مجمع مطالبه مردمی، عدد 9 را به شماره 30007650004223 پیامک کنید.  Friday 27 March 2015  


   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 جستجو 

 

 

 عضويت در خبرنامه 

  
 

خروجی های مطلب 

 آمارها 

کاربران بر خط: 17
امروز: 9123819
ديروز: 5802
مجموع: 14204821
مطالب ثبت شده: 6545
 

 
     اخبار:  
 
 
بزرگترين مشكلات جوانان، مشکلات فرهنگي، اشتغال، ازدواج و مسكن
 
کد مطلب: 4497
تاريخ: جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۸۷
منبع: آیت اله امینی، امام‌ جمعه موقت قم
درجه: مهم

يادداشت: وی در خطبه‌هاي اين هفته نمازجمعه قم رسيدگي جدي دولت به امور جوانان را خواستار شد ‌و گفت: بزرگترين مشكل جوانان مشكل فرهنگي است،‌ اشتغال و ازدواج و مسكن در اولويت‌هاي بعدي قرار مي‌گيرد. ..
   
 
 
  خطيب موقت جمعه قم در خطبه‌هاي اين هفته نمازجمعه قم رسيدگي جدي دولت به امور جوانان را خواستار شد ‌و گفت: بزرگترين مشكل جوانان مشكل فرهنگي است،‌ اشتغال و ازدواج و مسكن در اولويت‌هاي بعدي قرار مي‌گيرد.

به گزارش ايسنا،‌ آيت‌الله اميني با اشاره به سالروز ولادت حضرت علي‌اكبر (ع) و روز جوان افزود: بيشترين جمعيت كشور را جوانان و كساني كه آينده‌ساز كشور هستند را تشكيل مي‌دهند.

وي با تاكيد بر سرمايه‌گذاري بيشتر روي جوانان افزود: جوانان امروز، وزرا، وكلا و روساي آينده كشور هستند و همان طور كه الان پرورش مي‌يابند، در آينده عمل خواهند كرد؛ از اين رو بايد بزرگ‌ترين و بيشترين سرمايه‌گذاري‌ها را روي جوانان داشته باشيم.

آيت‌الله اميني توجه به مسائل و امور قشر جوان را وظيفه همگان اعم از دولت و مجلس دانست و افزود: اگر در انجام اين وظيفه كوتاهي كنيم، در آخرت مورد بازخواست و مواخذه قرار خواهيم گرفت.

استاد حوزه علميه قم مسائل فرهنگي را بزرگترين مشكل امروز جامعه و جوان دانست و خاطرنشان كرد:‌ علاوه بر ازدواج، مسكن و اشتغال بزرگترين مشكل جوانان را مشكل فرهنگي تشكيل مي‌دهد، اگر اين مشكل برطرف شود،‌ مشكلات ديگر به خودي خود حل مي‌شود.

وي با بيان اين كه حل مشكل جوانان در گرو حل مشكل فرهنگي است، گفت: جوانان در حال حاضر مورد تهاجم فرهنگي فرهنگ غرب قرار گرفته‌اند.

امام‌جمعه موقت قم تاكيد كرد: بسياري از بدحجابي‌ها و بي‌حجابي‌هاي امروز ناشي از همين تهاجم فرهنگي دشمن است.

وي مساله‌ هويتي جوان را نيز مد نظر قرار داد و گفت: جواني كه مرحله‌ نوجواني را پشت سر گذاشته و به دوران جواني قدم گذاشته است،‌ اقتضائاتي دارد كه از جمله آن بحث هويت است،‌ اما اين هويت از كجا بايد پيدا شود، جامعه پدر و مادر، اينترنت، صدا و سيما، ‌وزارت فرهنگ و ارشاد و يا مسوولان نظام؟ همه اينها بايد دغدغه اصلي خود را جوان و مسائل جوانان قرار دهند.

آيت‌الله اميني با اذعان به اين كه تلاش‌هايي در اين راستا صورت گرفته است، آن را ناكافي دانست و گفت:‌ دولت و همه آحاد جامعه بايد با همفكري به سمت حل مشكل جوانان حركت كنند.

وي در بخش ديگر سخنانش به نقش نيروهاي مسلح در دفاع از كشور اشاره كرد و گفت:‌ اگر اين رشادت‌ها و ايثارگري‌ها نبود، امروز ما در اوج اقتدار نبوديم‌ و سرنوشت ما به گونه ديگري رقم مي‌خورد.

وي بر حفظ اقتدار دفاعي و رزمي ‌نيروهاي مسلح تاكيد كرد و افزود: نمايش اقتدار نظامي ‌ايران مانع از فكر تجاوز دشمنان به كشور خواهد شد.

خطيب موقت جمعه قم همچنين روز جانباز را تبريك گفت و افزود:‌ جانبازان،‌ شهداي زنده انقلاب و جنگ هستند و با مشكلات جسمي ‌ناشي از جنگ و حتي مرگ دست و پنجه نرم مي‌كنند.

وي با اشاره به وضعيت دارو و درمان اين افراد بر توجه مسوولان به آنها تاكيد كرد و گفت:‌ كوتاهي در رسيدگي به وضعيت جانبازان مواخذه در روز قيامت را به دنبال خواهد داشت.

 
     

 
 
      ديدگاهها:  
 

پست الکترونيک:حروف عکس را با رعایت بزرگ و کوچکی حروف تایپ کنید

۱۷/۰۲/۱۳۸۸
-> chert boooooooooooooood!

 

بازگشت


Send mail to info@motalebe.ir with questions or comments about this web site.
Copyright © 2015 motalebe.ir